Facebook>


English

DECHOVÉ KVINTETO PKF
Dechové Kvinteto PKF
JIŘÍ ŠEVČÍK  flétna
VLADISLAV BOROVKA  hoboj
JAN BRABEC  klarinet
VÁCLAV FÜRBACH  fagot
JAN MUSIL  lesní roh


Dechové kvinteto PKF je soubor založený sólo hráči dechové sekce orchestru PKF - Prague Philharmonia.

Všichni členové tohoto tělesa jsou laureáty národních i mezinárodních interpretačních soutěží a koncertně působí též jako sólisté nebo hráči v jiných komorních a symfonických tělesech. (ČF, FOK, SOČR, ND)

Dechové kvinteto PKF vešlo do hudebního podvědomí nejen pravidelnými koncerty na českých pódiích, ale i natáčením pro Český Rozhlas ( kompozice českých skladatelů 20. a 21.st.) a též i spoluprácí s Českou televizí ( pravidelná spolupráce na advenentních koncertech pro ČT).

V srpnu 2013 obdrželo kvinteto již podruhé pozvání na mezinárodní festival „Festival dell Arte“ v polském Wojanowě, kde s velkým ohlasem reprezentovalo českou hudební scénu.

Soubor od svého vzniku v r.2006 navázal úzkou spolupráci s vynikajícím klavíristou prof.Ivanem Klánským a společně vystoupili na mnoha koncertech pro české i zahraniční pořadatele ( „Festival dell Arte“ v polském Wojanově)

Dechové Kvinteto PKF

Soubor se ve svém repertoáru zaměřuje nejen na vrcholné skladby psané pro toto obsazení od období klasicismu, jako např. W.A. Mozart, A. Rejcha, D. Milhaud, V. Trojan, P. Hindemith apod., ale obohacuje svou koncertní činnost i o projekty zaměřené pouze na hudbu současnou, např. pravidelnými koncerty pro PKF - Prague Philharmonia v rámci komorního cyklu Krása dneška.